itiraf edeyim ki dünkü muz-süt gününde çok acıktım, bir an kendimi kaybedecek gibi oldum, dedim toparlan hemen, ne oluyoruz, yat uyu :)

ve dünkü sabretmenin sonucunda bugün tartıda 59.6 yı gördüm, işte bu dedim, tam tamına 3 günde 3 kilo gitti, yürü be… kim tutar seni… dedim içimden :) sabah tartıda o eksiyi görmenin sevinci paha biçilemez bence. Bir anlık o yiyecekleri yemenin mutluluğunu mu tercih edersiniz yoksa tartıda o istediğiniz rakamı görüp, daracık bir şey giydiğinizde aynadaki görüntünün mutluluğunu mu… her seferinde bir şey yemek istediğimde bunu tekrarlıyorum kendime, Şeyda Coşkun’un ruhsal açlık yazısını da buzdolabıma astım. İyice beynime yer etsin istiyorum ve artık detoks yaparken yanlız da değilim, instagramdaki dostlarım da yeni listeye başladı. En azından beraber diyet yapmak daha keyifli, aynı menüleri uygulamıyoruz belki şimdilik ama olsun, her zaman yanımda oldu onlar.Cumartesi de alışverişimi yapıp ben de yeni listeye geçiş yaparım :) Ama cumartesiye kadar 57 leri görürsem süper olacak ;)

Bugün yulaf-kivi detoksu yaptım, normalde Şeyda Coşkun’un 3 günde 3 kilo diyetinin 1. gününde geçiyor. Kivi yerine nar-ananas-çilek kullanabilirsiniz. Liste:

sabah: 1 tane kivi+1 yk yulaf ezmezi
öğle: sabahki menünün aynısı
ara: 1 büyük salatalık (çörekotu serpilmiş)
akşam: sabahki menünün aynısı
(liste Şeyda Coşkun’un posta gazetesindeki yazılarından alıntıdır.)

 

 

photo1 (1)photo2 (1)

İlk başta bakıldığında bunlarla gün mü geçer diyorsunuz ama alıştıktan sonra o kadar çok rahat geçiyor ki.Okuldaki öğretmen arkadaşlarımda artık beni merakla bekliyorlar.Bugün ne yiyeceksin, ne kadar kilo verdin sorularını çok sık duyar oldum :) Herkes diyette olduğumu biliyor ve o gereksiz kekleri, çikolataları  bana ikram etmiyorlar… Sen diyettesin, cıss bunlar sana diyerek beni destekliyorlar :) Kendi çaplarında dikkat eden diyet yapmaya çalışanlarda var ama eminim bir ay sonra bendeki zayıflığı görünce hepsi Şeyda kızı olmaya aday olacak, ve son olarak YAŞASIN DİYET KARDEŞLİĞİ diyorum :)