Tartı nihayet yüzümü güldürdü ve 59 lu rakamları bana gösterdi :)En baştaki yazılarımı okursanız aslında başlangıçta 62.5 ile başlayıp üç gün içinde kendimce detokslar yaparak 59 u görmüştüm ama sonrasında tekrar yeme krizlerime engel olamayarak birden 64.5 a çıkmıştım. Bugün tekrardan 59.5 u görmek nasip oldu :)

Dünkü kivi-yumurtadan giden -700.İşte seviyorum ben böyle detoksları ya, gerçi kim sevmezki :)

photo2 (7)

Bugün kırmızı protein günü, diyet yaparken kas kaybımızın olmaması için mutlaka haftada bir protein günü şart!!Diyet bittikten sonra kilo almamak içinde protein ağırlıklı beslenmemiz gerekiyor, ben hedef günüme ulaştığımda haftada 2 protein günü, haftada 1 alkali günü yapmayı planlıyorum:) planlıyorum da uygulayabileyecek miyim, hep birlikte göreceğiz:)

10. Gün Kırmızı Protein Listemiz

Sabah:  3 dilim hindi füme (Sodyum oranı %50 azaltılmış)
Ara: Yeşil çay ( ben ilave olarak bir tane sade türk kahvesi içtim)
Öğle: Izgara Köfte
Malzemeler:100 gr yağsız dana kıyma,yarım çay kaşığı kabartma tozu,yarım çay kaşığı karabiber,yarım çay kaşığı kimyon Yapılışı:Tüm malzemeleri yoğur. Yağsız teflon tavada ızgara pişirilerek servis edilir.
Ara: Light Kefir:1 çay bardağı light kefir,yarım çay bardağı su,Hepsini karıştırıp için.
Akşam: Dana Bonfile:130 gr dana bonfile
Izgara pişirip servis edin.
Ara:Mate Çayı (Mate yi kaynayan suya atın. 15-20 dakika demledikten sonra süzüp için.)
(liste posta gazetesinde Şeyda Coşkun’un yazısından alıntıdır.)

photo3 (7)

photo1 (10)
Ben öğle ve akşam gördüğünüz 3 köfteyi yiyeceğim, sonuçta temel mantık kırmızı et tüketmek bugün;) Light kefir bulamadığımdan da 3 yk light yoğurdumdan yapılmış ayranı ara öğün olarak tüketeceğim.

Protein günlerini yapan çoğu kişi kilo verememekten yakınıyor ki aslında bugün yapılan gün dukan diyetinin kilo vermek için temel mantığından oluşuyor.Doğru proteini bulduktan sonra kesinlikle protein kilo verdirir.Ben mesela en çok kiloyu beyaz et tükettiğim zamanlarda veriyorum. Daha önce hiç kırmızı protein detoksu yapmamıştım, sonuçlarını hep birlikte yarın göreceğiz:)