Daha öncede söylediğim gibi ben bugünkü listeyi atlıyorum;) Aslında gayet doyurucu bir menü, diyet sonrasında da böyle menülerle beslenirsek kilo almamız imkansız :)Pink soslu ayvayı daha önceki listelerde denemiştim, diyetteyken yenebilecek tatlı isteğinizi köreltecek malum bir tatlı, ben kepekli pirinç diyeti ile devam ediyorum yoluma,size kolay gelsin :)

İşte 7. gün listemiz

(liste Şeyda Coşkun’un posta gazetesindeki yazısından alıntıdır.)

Sabah: Ege Otlu Omlet
Malzemeler: 3 yumurta beyazı,4-5 yaprak ısırgan otu,4-5 yaprak maydanoz,4-5 yaprak dereotu,2-3 yaprak radıka
Hazırlanışı: Tüm otlar ince kıyılır. Yumurta beyazları çırpılır ve otlarla karıştırılır. Karışım yağsız tavaya konur. Kapağı kapatılarak kısık ateşte pişirilir.
Öğle: Yalancı Kızartma
Malzemeler:1 küçük kabak,1 küçük patlıcan,1 köy biberi,1 kırmızı biberin yarısı,Sos için, 1 domates,Süsü için, maydanoz.
Hazırlanışı: Tüm malzemeler küp doğranır ve fırın tepsisine konarak 20-25 dakika pişirilir.Sos için: Domates yağsız tencerede pişirilir.Blendırdan geçirilerek sos haline getirilir. Pişen sebzelerin üstüne dökülür. Maydanoz ilave edilir.
Ara: Lax Tea ve Pink Soslu Ayva
Ayva Malzemeleri:Yarım ayva,3 hibuskas,yarım çubuk tarçın,2-3 karanfil,1 fincan su,Sosu için, 2 kaşık light yoğurt,3-4 çilek
Lax Tea Malzemeleri:Papatya,nane,rezene,mısır püskülü,1 ince dilim taze zencefil
Ayva’nın Hazırlanışı: Ayvanın çekirdeği çıkarılır.Tüm malzemelerle fırın poşetine konur. Fırında 20 dakika pişirilir.Ayva’nın Sosu :çin: 2 kaşık light yoğurt ve 3-4 çilek blendırdan çekilir. Soğuyan ayvanın üzerine dökülür.
Lax Tea Hazırlanışı: Tüm malzemeler kaynayan suya atılır. 15-20 dakika demlendikten sonra süzülerek içilir.
Akşam: Tavuk Yahni
Malzemeler:yarım yağsız tavuk göğsü (organik),4 arpacık soğan,1 tatlı kaşığı tuzsuz salça,karabiber,1 diş sarımsak,1 fincan su
Hazırlanışı: Soğan ve salça su ile sotelenir. Üçe bölünen tavuklar eklenerek pişirilir
Ara: Metabolik çay
Malzemeler:Isırgan,funda,anason,1-2 karanfil
Hazırlanışı:Kaynamış suya tüm malzemeler atılır.15-20 dakika demlendikten sonra süzerek içilir.