Kısa süreli bir Afyon seyahatinin ardından gene döndük kürtçü dükkanına:) Gitmeden önce kendime sözler vermiştim diyeti bozmayacağıma dair, oldumu… hayır:) Anne yemeklerine dayanılır mı hiç:) Afyon’a özgü ağzıaçık, bükmeler, zeytinyağlı sarmalar dururken kim yapar diyeti :D

Bendeki durum aynen böyleydi, saldım çayıra mevlam kayıra hesabı. Gelince moral bozmak için tartıya çıkmak istemedim, 3 gün kendimce detoks yapacağım sonra tartılıp listenin geri kalan 3 gününü tamamlayacağım.Sonrasında diğer listelere geçiş yaparım büyük ihtimalde. Böyle bir ileri-iki geri devam eder kilo vermem. Ne yapalım geç olsun, güç olmasın diyenlerdenim :)
Bugün yaptığım detoks aslında çoğu kişinin bildiği karabuğday-elma detoksunun kendimce modifiye edilmiş hali.Ben vücudumun çok ödem tuttuğunu hissettiğim için ananas ile yaptım bu detoksu.

Sabah:3 yk karabuğday+1 ince dilim ananas
Öğle: 3 yk karabuğday+1 ince dilim ananas
Akşam:3 yk karabuğday+1 ince dilim ananas

photo1 (12)

Ara öğünlerde çok acıkırsanız çubuk salatalık tüketebilirsiniz ama ben tercih etmedim, kendimce bu üç gün akşam 4 den sonra yemek yememe kararı da aldım :) iyice temizlensin vücut ;) Yürüyüşüme ek olarak her gün sabah 5 ‘ te pilates yapma kararı da aldım, yanlış okumadınız doğru, saat sabah 5’te. Çalışan bir bayan olduğum için sabah bu kadar erken saatte yapacağım, tabiki uyku saatlerimi de buna göre ayarlayacağım, akşam 10  dedi mi uyunmuş olunacak;) Bakalım 3 günün sonunda tartıda neler bekliyor beni:)İzlemede kalın :))

Not: Karabuğday aynı kiona gibi büyük marketlerde ve aktarlarda bulunuyor, kendine has değişik bir kokusu var.Bu kokunun olmaması için ilk 2-3 dk kaynamış suda haşladıktan sonra o ilk suyu dökün, tekrar bir 3-4 dk haşlayın. Ben genelde 6 yk karabuğdaya üstünü geçecek şekilde geceden sıcak su koyuyorum, sabah hazır olmuş oluyor karabuğdayım:)