Nisan ayı geldi çattı, havalar ısınmaya başladı, artık o kilolarımızı sakladığımız kazaklardan, montlardan kurtulma vakti… Her ne kadar ilk listeye iyi başlayıp sonunu getiremesem de kilo verme ümidimi yitirmiş değilim:) Yine Şeyda Coşkun’un listelerinden üç günde üç kilo diyeti: Üç gün dediğiniz nedir ki, göz açıp kapayıncaya kadar geçer :) Geride kalanlarsa 3 kilo hafiflemiş vücut, daha ne olsun. O simit dediğimiz fazlalıklarınızdan kurtulmak istemez misiniz? Kim ister Allah aşkına yazın tşörtten fırlamış o göbek görüntüsünü… O yana bu yana çekiştiririz bir de tşörtü , sanki çekiştirince o göbek kapanacak :)

Yerinizde oturarak ben neden kilo veremiyorum ya da neden verdiğim kiloyu koruyamıyorum demekle olmuyor bu işler. Harekete geçme vakti geldi. Yarın bu üç günde üç kilo diyetini uygulayıp salı 14 günlük liste kısmına geçeceğim, hedefim bu 17 günde 7 kilo. Şaka değil, gerçek. Listeden kopmayacağım, kendi kendimi motive edeceğim ve her gün pilatesimi ve yürüyüşümü yapacağım. Salı ve cuma son derslerim boş, spor ayakkabımı giyip, 40 dk da olsa yürümeyi düşünüyorum, gelince de 1 saat yürürüm, al sana mis gibi 1.40 dk lık yürüyüş daha ne olsun :) Öğle arasında bile yürüme fikrini uygulamaya geçirme vakti geldi, yarım saatse yarım saat, mont giymeden yürürsem çok da terlemem gibime geliyor :)

Üç günde üç kilo listemiz:

photo2 (9) (liste Posta Gazetesinden Şeyda Coşkun’un yazısından alıntıdır)

Frambuazı sevemedim ben bir türlü, o yüzden şimdi çilek almaya gidiyorum :) çilekler küçük olmalı.Gün ve gün paylaşacağım vereceğim kilo miktarını, takipte kalın :)