Bugün mü başlasam yarın mı başlasam derken kendimi o kadar çok kasmışım ki, bir türlü başlayamadım bu 3 gün olayına.Her gün mü diyet bozulur arkadaş.Sen vücuduna ben 3 gün boyunca savaşa gidiyorum sinyali verirsen bilinçaltında sana bu diyeti yaptırmamak için elinden geleni yapar. Bendeki durum aynen buydu. Başlıyorum,bozuyorum,başlıyorum,bozuyorum…Sonra dur bakalım yahu, noluyorum, nedir bu vücudumdan istediğim, neden bu kadar aç hissediyorum kendimi, nedir bu durduramadığım yeme krizlerim… Bu sorulara cvp ararken elime niye daha önce ben bu kitabı okumadım diye üzüldüğüm, tam da benim durumumu anlatan bir kitap geçti.
309086

Okurken yazar sanki beynimdekileri bire-bir yazmış.Yıllardır neden sürekli kilo alıp verdiğim- daha da önemlisi neden şişman olduğum bu kadar apaçık bir şekilde anlatılmış. İlk defa bir kitap bende sürekli diyet yapmaktan oluşan ,kıtlık bilincinden, bahsetmiş. Neden sürekli yemek yeme düşüncesindeyim sorusuna bu kitapta cevap bulabilirsiniz :) Bir solukta okudum hemen araştırdım yazar Yasemin Soysal ‘ı. Kitap çıkalı çok olmuş, çok satanlar listesine hemencecik girmiş, ee ben neden görmedim daha önce bu kitabı, nasılda gözümden kaçmış… :( Kitap listelere bağlı diyet yapmaya tamamen karşı, bedeninizin ne zaman ne yiyeceğini, hangi saatte yiyeceğini listelere bağlı kalarak siz karar veremezsiniz diyor. Bedeninizle doğru iletişimi kurduğunuz an, o size zaten söyleyecektir neye ihtiyacı olduğunu diyor. Yani bedenin için yersen,vücudunun gerçekten istediklerini verirsen kiloyu otomatikman verirsin diyor.Bu zamana kadar sürekli kilo alıp vermemin sebebi ruhla-beden bütünlüğünü sağlayamamam, açık ve net görebiliyorum artık.Yazarın diğer kitaplarını da yarın hemen alacağım. Kitap diyet listelere karşı olsada ben Şeydamdan vazgeçmem:) ve kısa süreli 3 günlük detoksları destekliyor :) planıma göre 20-30 günde kilo sorunumu halledeceğim ama kilo verirken bu kitaptaki yazılanları az ya da çok uygulamaya çalışacağım. Bu sefer ruhum ve bedenim bir bütün ve artık yapmam gerekenleri biliyorum :)

Bütün gün bu kitabı okuduğum için gram açlık hissetmedim, zaten o yeme krizlerimdeki açlık hissi tamamen beynimden geliyordu.Yoksa o kadar yemeye midemin doymaması mümkün değil. Ruhum o kadar açmış ki günlerdir yemek yememe rağmen hala bir şeyler isteyebiliyormuş, bunu geç de olsa anladım. Ruhsal açlık dedikleri de burdan geliyor zaten. Şeyda Coşkun müşterilerine bu konudan da destek olabiliyor, onların ruhlarındaki açlığı bir şekilde doyurabiliyor. Her ne kadar Şeydayla çalışmasamda ruhumdaki açlığı nasıl doyurabileceğimi bu kitap sayesinde öğrendim :) ve zor olan 3 günde 3 kilonun ilk gününü başarılı bir şekilde atlatıyorum, listeyi daha önce vermiştim, buradan ulaşabilirsiniz: http://www.hayatimdiyet.com/2014/04/03/3-gunde-3-kilo/

Listenin kolay olduğunu söylemiyorum ama inanın zor da değil :)tartıda 63.8 i görünce en azından bana zor gelmedi :D Tüm gün bunlarla beslendim, gram açlık duygusu yok:) 1.5 saat yürüyüşümü yaptım üstüne 45 dk pilates. off miss, şimdi ödem çayı demleyip içtim mi, bitmiştir gün benim için :)

photo1