geldik 2. güne, namı değer yumurta-ananas detoksuna :) aslında bu detoks kilo kırılma noktalarında kullanılıyor, hani böyle kilo verip verip sonra bir noktada tıkanırsınız ya… hah, işte öyle durumlarda Şeyda Coşkun yumurta-ananas detoksunu ve 1.5 saat yürüyüşü öneriyor:) İşe yarıyor mu evet kesinlikle evet ;) özellikle ananas seçmesinin bir sebebi var mı? Tabiki de evet:

“Taze ananas içinde bulundurduğu protein sindiren enzim olan bromelain sayesinde sadece sindirime yardımcı olmakla kalmaz, vücutta meydana gelebilecek iltihapları ve şişkinlikleri de etkili bir biçimde azaltır. Özellikle sinüzit, bademcik iltihabı, gut hastalığı, mafsal iltihabı yada yaralanma veya ameliyatlardan sonraki iyileşme dönemlerinde ananasın faydalı olduğu bilinmektedir. Bromelainin iltihap önleyici etkisini artırmak için ananas öğünler arasında tek başına yenilmelidir. Bu sayede ananasın içinde bulunan enzimlerin tamamının sadece sindirime yardımcı olacak biçimde kullanılmasının önüne geçilmiş olunur.”

Bu bilgiden sonra gelelim yaptıklarımıza, listeyi daha önce vermiştim, listeyi görmek için  tıklayınız.
Önceki postlarımı okuduysanız benim yumurta yemediğimi biliyorsunuz, bu yüzden ben mantarla yetindim gene.Mantarı fırınladım, ızgaradan çok daha güzel oldu diyebilirim :) Normalde azıcık mantar için fırınmı yakılır derdim ama bugün aman yiyeceksem tadıyla yiyeyim bari diyerek 3 kez yaktım fırını :) mantarı nedense soğuyunca çok sevmiyorum ben, böyle ılık ılık olmalı :D
photo1 (1)
Bugünde pazar günü olmasına rağmen 1.5 saatlik yürüyüşümü ve pilatesimi ihmal etmedim :)Haftasonları diyete uymak çok daha zor oluyor, heleki pazar kahvaltısı söz konusuysa…Ben biraz şanslıyım bu yüzden, peynir,zeytin vs şeyleri yemiyorum :) ama gene de zorlanmadım desem yalan olur bugün için :) Tartı konusuna gelince regl oldum ve tartılmadım ;) yarını da kazasız belasız geçirirsek hep birlikte göreceğiz 3 günde 3 kilo sonucunu :)