Yiyip yiyip kilo almayan insanlara her zaman imrenmişimdir. İstediğini yer ama kilo almaz:) Genelde de çok zayıftır bu insanlar, hatta kilo alamamaktan şikayetçi olurlar. Çok yiyorum ama kilo alamıyorum, çok çikolata yiyince midem bulanıyor, ay bu bana çok geldi, bitiremeyeceğim galiba… Offf…Yesinler senin havanı… Havan kime senin… Ben o çikolatayı bırak koca bir çikolatalı pastayı mideye indirebilirim :) Şu zamanıma kadar yediğim yemeğin hiç birinde bana bu çok geldi dememişimdir aksine doymadım dediğim zamanlar çok olmuştur:) Sanırım zayıflar ve şişmanlar arasındaki temel fark bu :) Onlar aslında yemedikleri daha doğrusu yiyemedikleri için zayıftırlar, biz de tam tersi :D
Bir de tatlı sevmeyenler ya da börek, hamurişi tarzı şeyleri sevmeyen insanlar vardır…Tatlı sevilmez mi hiç, hele o sıcacık börekler…off gece gece acıktım sanırım :) Bu insanlarda şanslıdır, en azından kilo aldıran yiyecek grubunu sevmediği için canı istemez, diyet yaparken daha relaxtır. Ben bu gruba da giremiyorum malesef. Bir kutu baklavayı ya da böreği bir gün içinde rahatça bitirebilirim :) Sanırım benim bu temel düşüncelerden kurtulmam gerekiyor, yaşam biçimimi değiştirdiğim an, bu diyet konusunda başarılı olabilirim ;)
Şeyda Coşkun’da bunlardan biri, insatagramda bir arkadaşın paylaştığı fotograf da bunu kanıtlıyor:)
photo1 (5)

Çok yakında bende yaşam biçimini sağlıklı beslenmeyle değiştiren insanlar gibi olacam:) işte o zaman kilo sorunum kalmayacak:)
Bu arada bugün yazıdan da anlayacağınız gibi protein detoksu yapacağız, normalde diğer listelerde hep protein arkası sıvı alkali verilirdi, ama ilk defa bu listede temel reis( sıvı alkali) gün sonrasında protein verilmiş :) vardır elbet bunda bir hayır diyorum :D Protein günlerinde genelde kilo verememekten şikayetçi kişiler,doğru proteini bulursanız kilo verememeniz imkansız:) Sadece kırmızı et mi, beyaz et mi, hangisinin size kilo verdireceğini keşfetmeniz gerekiyor :)
Bugünkü liste:
Sabah: Kalp Yumurta:2 yumurta (1 tanesinin sarısı alınmış),karabiber [Sarısı alınmış yumurtanın beyazını bir tutam karabiber ile çırpın. Yağsız tavaya dökün. Üzerine diğer yumurtayı ekleyip pişirin]
Ara: Ayran:3 kaşık light yoğurt ile hazırlanacak
Öğle: Tavuk Köfte
Malzemeler:100-120 gram tavuk kıyması,karabiber,kimyon,kekik
Hazırlanışı: Tavuk kıymasına baharatları ekleyip iyice yoğurduktan sonra hamburger köftesi şekline getirip yağsız tavada pişiriniz.
Ara: Mate Çayı
Akşam: Şişte top köfte
Malzemeler:100-120 gram kıyma,karabiber,kimyon
Hazırlanışı: Kıymaya baharatları ekleyip iyice yoğurduktan sonra küçük top şekli verin. Köftelerinizi cam bir fırın kabın içine yerleştirin. 175 derece ısıtılmış fırında kızarana kadar pişirin. Daha sonra 1 şişe 6 adet köfte gelecek şekilde yerleştirin.
Ara: Anason Çayı
Malzemeler:Funda,Anason,Biberiye,Rezene [ Tüm malzemeleri kaynattıktan sonra süzgeçten geçirip içiniz.]

Protein günü normalde doyurucu olur ama ben son günlerde burdaki miktarlarla doymamaya başladım, o yüzden tamamıyla  bu günü kendime uyarladım diyebilirim:) Öncelikle yumurta yiyemediğimden sabah 5 mantarı fırınlayarak açılışı yaptım. İkinci olarak canım balık istediği için öğlen büyük bir deniz levreğini afiyetle yedim :) Kaç gramdı bilmiyorum, tek bildiğim karnımın doyduğu idi :) Akşam kendimi tok hissettiğim için sabahki arada içmediğim ayranı içerek günü kapattım, yani akşam yemeği yemedim :) Ara çayları atlamadan tükettim ve 1.15 dklık pilatesimi yaptım, yürüyüş yapmadım bugün ama gün içinde yeteri kadar aktiftim :)Bir de bugün temel mantık protein almak, o yüzden :tavuk,hindi,balık,kırmızı et,ciğer bunları kendi arasında değiştirerek kullanabilirsiniz, gramları genelde 100-150 civarı :) Hangisinin size kilo verdirdiğini deneyerek anlayacaksınız :)
Kaç kilo verdiğimi merak edenlere, bu liste sonuna kadar dayanabilirsem tartılmamayı düşünüyorum.Bu her ne kadar Şeyda’nın sistemine uymasa da ben bu sefer bunu denemek istiyorum ;) Bakalım kaç kilo gidecek, hep beraber göreceğiz ;)