Sabah kalktığımda acaba karabuğdaydan kaç gram gitmiştir hesabını yaparken, eşimle -500 yok yok -600 kesin gitmiştir iddialarına girerken, nayııırr, nolamaz çığlıkları yükseldi içimden… Tartı gram oynamamıştı, bir 58.4 bir 58.5 i gösterirken son kilomun 58.5 olduğuna kanaat getirdi sevgili tartım. Defalarca çıkıp tartılmama rağmen, acı gerçeği kabullendim, evet ben ilk defa karabuğday-elma detoksuyla kilo verememiştim :( Bana -2200 bile verdiren favori detoksum birden bire yerle bir oldu gözümde :) Hemen sebeplerini düşünmeye başladım,dün kabızlık vardı, tamam ama hiç mi kilo veremez insan yahuu dedim kendi kendime. Sonra yediğim yeşil elmaların büyüklüğü geldi gözümün önüne, tamam orta boy yemek gerekiyordu ki benimkiler birazcık daha büyüktü, kabul :) Son olarak da keşke aralarda yarım elma değil de salatalık yeseydim serzenişlerini yaptıktan sonra bugünkü kahvaltım olan 6 tanecik mantarı yiyip işe gitmek için yola koyuldum , sızlanmanın faydası yoktu, önümüzdeki 2 gün daha detoks vardı, inş onlarda gider diyerek güne başladım :)
Protein günü olduğundan bugün pek bir enerjiğim ben ;)Düşünün iş çıkışı 1.5 saat yürüyüş ve 1 saat pilates yaptım , gerçi bu spor aşkından dolayı ev işlerine çok yetişemiyorum ama olsun, perşembe boş günüm, yapılacak işlerin hepsini o gün yaparım diye düşünüyorum :) Gerçi boş günde, erken kalk sporunu yap, evi temizle, gezmeye git derken diğer günlerden daha fazla yoruluyorum ben :D Neyse biz listemize geri dönelim:

Sabah: Light lor peynirli fırın mantar
Malzemeler: 1 orta boy mantar,1 yemek kaşığı light peynir,1 çay kaşığı kekik
Hazırlanışı: Mantarların üst kısmını çıkarmadan etrafına lor peynirini koyun. Fırında kızarana kadar pişirin. Üzerine kekik serpin.
Ara: Gül çayı:1 tutam yeşil çay,1 tutam gül kurusu [1 litre kaynamış suya malzemeleri atın. 15 dakika demledikten sonra süzüp için. ]
Öğle: Izgara palamut
3 küçük dilim palamut (kılçıksız 90-100 gr) [Palamutları ızgarada pişirin.]
Ara: Sade Türk Kahvesi
Akşam: Mezgit ızgara
Yarım mezgit fileto (100 gr)

Ara: Lavanta çayı:Lavanta,Ekinezya,Papatya [malzemeleri kaynayan suyun içine atın. 10-15 dakika demleyin.]

Beyaz protein günlerini çok seviyorum çünkü bana cidden kilo verdiriyor, kırmızı etin bana kilo verdirmediğini daha önceki deneyimlerimle tecrübe etmiştim :) Birde Demet Akalın’ın paylaştığı şekersiz diş macununu görünce bugün diş fırçalama işini askıya aldım, 1 günden bişicik olmazdı herhalde. Gerçi diş macunundaki şeker bile bu kadar önemli mi, sonuçta yemiyoruz onu sorusunun cevabını henüz kendimce bulamadım :) Menüdeki balıklara gelince şu an hiçbirinin mevsimi değil o yüzden mevsimi olan balıkları yemenizi tavsiye ederim, şu an levreğin dönemi mesela ;) İlla listeye birebir uyacağım diye çırpınmayın, beyaz et olan her şey bugün kafi :) Mesela ben öğle ve akşam hindi gögüs yedim. Sabah da lor yiyemediğimden 6 tanecik mantarımla yetindim :)

Yiyeceklerin hazırlık aşaması ,ben ızgaraları bu şekilde tost makinasında yapıyorum,çok pratik oluyor;)
photo2 (8)
photo1 (10)

 

Bugün kabızlık problemini halletim bakalım tartı yarın benim yüzümü güldürecek mi:) Pozitif düşünelim, pozitif olsun her şey;)