Öncelikle bu diyetin sağlıksız olduğunu düşünüyorsanız yazının devamını okumak için boşuna yorulmayın, zira inanmadığınız bir diyet için bu sayfaları okumanın sizin için hiçbir yararı olmayacaktır.

Ancak ben bu diyeti yapan o kadar ünlünün kendi vücutlarına zarar verecek bir şeyi yapmayacaklarından ve bir sürü tahlilden geçip sağlık kontrollerini yaptırdıklarına eminim… Yaşım çok genç ama buna rağmen diyet öncesi ve sonrası tahlillerimi yaptırdım, her şey on numara ;) O yüzden doktorlarla da işbirliği içinde çalışan Şeyda Coşkun’a güvenim sonsuz ;)Sizinde benim gibi hayatımın meleği olan Şeyda Coşkun’a güveniniz sonsuzsa devam edelim :)
Şeyda Coşkun diyeti  kişiye özel programlarıyla kısa sürede hızlı kilo vermek için birebirdir.Diyet detoks programlarıyla ve her gün düzenli 8 km yürüyüşle desteklenir ve kişiye nefis terbiyesi vererek zararlı beslenme alışkanlıklarını değiştirmeyi hedefler.


Sürekli detoks yaparak kilo vermek zaten sağlıksızdır ki bu diyet sürekli detoks değil haftada 2-3 detoks sonra koruma menüleriyle kilo verdirmeyi hedefler. Eğer 3-4 kilo fazlanız varsa 3 günde 3 kilo diyetiyle başlayabilirsiniz .
 3 günde 3 kilo diyeti için tıklayınız

 

Ama daha fazla vermeniz gereken kilo varsa lütfen kafanıza göre detoks yapmak yerine yayınlanan 3 listeden birinden başlayın. Çünkü ben bu diyeti araştırma evresinde açıkcası  listeler bana çok karışık geldi , kim alıcak bu kadar malzemeyi dedim ki o aralar çoğu kişininde yaptığı
1. gün karabuğday-elma
2. gün yoğurt-ananas
3. yulaf-nar
4.protein
5. salata
6.ve 7. gün yağsız -ekmeksiz normal beslenme düzenini uyguladım.Başlangıçta bu benim için çok pratikti  ama açıkcası yukarıda saydığım 7.günlük liste 2 ay gibi bir sürenin çöpe atılması demekti benim için. Çünkü yukarıdaki 7 günde toplamda 5 gün detoks var ve vücudunuzun buna dayanması çook zor, mutlaka bir yerden patlat veriyor vücut, tecrübeyle sabittir. Yani kiloyu veriyorsunuz , vücut isyan ediyor, siz diyeti bozup kilo alıyorsunuz sonra tekrar veriyorsunuz… Kısacası kendinize işkence ediyorsunuz. Tabi, dedim ya benim bunu farketmem 2 ay gibi bir süre aldı, sağolsun , canım arkadaşım Banu , beni uyardı, listelerle yapılmanın daha rahat olduğunu söyledi ve ben listelere başladım :)
O yüzden üstüne basa basa söylüyorum, posta gazetesinde yayınlanan listelere birebir uyarak gidin ki vücudunuzu yormadan rahat rahat kilo verin ;) Bu listelerin bir sistemi var , nedir bu sistem , mesela çoğu kişinin bildiği karabuğday-elma detoksu vardır. Bundan sonra saf protein yapılması gerekir sonra da vücut vitaminsiz kaldığı için yulaf+ananas gibi bir detoksla diyetinizi devam ettirmeniz gerekir. İlla karabuğday+elma değil, kiona+nar da yapsanız düzen bu şekilde gider. Ya da proteinden sonra veya bazen önce sıvı alkali dediğimiz detoksu yapmalısınız ki vücuttaki asit miktarını azaltabilin. Detokslar sadece bir gün yapılır öyle aynı detoks bana kilo verdiriyor diye günlerce yapılmaz ve her hafta farklı detokslar yaparak kilo verilmeye devam edilir.
İlk defa bu diyeti yapıyorsanız yukarıda anlattığım sistem size karışık gelebilir ya da belki ben karışık anlatmış olabilirim :D ama inanın öyle karışık değil, her şeyin bir düzeni var ve en önemlisi sizin kendi metabolizmanız. Yani kimisine protein çok güzel kilo verdirir kimisine sıvı alkali…Zaten Şeyda Coşkun’ da müşterilerinin kendi metabolizmalarına göre kişiye özel liste oluşturuyor . İlk başta listeyi yaparsınız, her gün tartılarak neyin iyi gelip size kilo verdirdiğini ya da tam tersi durumları kendiniz not tutarak keşfedebilirsiniz. Şeyda Coşkun’la çalışıp kendinizi onun emin ellerine bırakmayı herkes ister ama maddi olanaklarınız elvermiyorsa siz kendinizin yaşam koçu olun. Ünlülerin paylaştığı fotograflardan, Şeyda Coşkun’un onlara gazetedeki programlardan farklı bir şey uygulamadığını görüyoruz, aşağıdaki fotografta bunun bir kanıtı :)
photo1 (18)
photo2 (14)

Resimlerin hepsi Şeyda Coşkun’un çalıştığı müşterilerinden alıntıdır .
Az-çok listeler hakkında bilginiz varsa yukarıdaki detoksları hemen tahmin edebiliyorsunuzdur :) Başta da dediğim gibi zayıflamak inanın zor değil , İradenize güvenin. Listelere başlayın, yürüyüşünüzü yapın ve zayıflamanın keyfini çıkarın. İlk hafta size zor gelebilir, başınız ağrıyabilir ama emin olun 2-3 gün içinde geçicek hepsi. İlk bir haftayı atlatmak alışkanlıklarınızdan vazgeçmek oldukça zor ama imkansız değil.

” Bu bir tercih meselesi diyor Şeyda Coşkun. Ya fit olmak ister insan ve dışarı çıkarken üzerine ne isterse giyip çıkabilir. Ya da her gideceği yerde acaba şuram nasıl durur, şu kıyafet yakışır mı diyerek kendisine güveni azalır ”

Tercih sizin ;)
Toplamda 3 liste var hepsi de posta gazetesinden daha önce yayınlandı, istediğiniz listeden başlayabilirsiniz, listelere kategoriler kısmından ulaşabilirsiniz, eylül ve mart ayı listelerini ben birebir uygulamaya çalıştım, sitede dolaştığınızda bu listelerle ilgili diyet günlüklerimi bulabilirsiniz.