SIVI ALKALİ GÜNLERİNİ YAPAMIYORUM,YERİNE NE YAPABİLİRİM?

Sıvı alkali günleri diyetin en zor geçen günleriydi başlangıçta benim için, tabiri caise aç kalıyordum. Sebebi ise yaptığım sebze çorbalarını içemiyordum. Sonra aç kalınca diyetin boyutu birazcık istemeden de olsa değişebiliyor tabi :) İşte vücudunuza bunu yapmayın, aç bırakmayın onu. Toplamda 3 liste var ve bu listelerdeki sıvı alkali günlerini birbirleri yerine kullanabilirsiniz. Hangisi size uyarsa…Benim en çok sevdiğim detoks juice (tarifi listelerde var) ve ben bunu üç öğün tüketerek bile sıvı alkali yaptım, güzelde sonuç aldım. Genelde artık sıvı alkali günlerinde sabah: detoks juice, öğle ve akşam: sebze çorbası içiyorum (kabak ya da lahana,,enginar,kırmızı biber, yeşil biber, soğan, dereotundan oluşan çorba)
Blender ya da katı meyve sıkacağı yoksa sıvı alkali günü yerine muz+süt /çilek+süt günü yapabilirsiniz, muz-süt gününe ait detaylar için tıklayınız

Sıvı alkali günlerini de es geçmeyin, bağırsaklarınızın çalışması ve vücudunuzu  temizlemeniz için bu günü yapmanız gerekiyor. Sıvı alkali günlerinde de asitli içecekler,kahve,siyah çay yasak. Sadece bitki çayları ile geçirmeye çalışın bugünü :)

PROTEİN GÜNLERİNDE KİLO VEREMİYORUM? BU DETOKSTA NELERE DİKKAT ETMELİYİM?

Genellikle protein günü kilo artışından ya da kilo verememekten şikayetçi çoğu kişi ki bu sizin vücudunuza ait uygun proteini bulamamanızdan kaynaklanıyor. Ben beyaz protein günlerinde çok güzel kilo veriyorum ancak kırmızı et yediğimde kilo veremiyorum. Sizde listeleri yaparken  protein günlerini deneyeceksiniz, ona göre neyin size daha iyi kilo verdirdiğini görüp ona göre ilerlersiniz.

Protein günlerinde beyaz ya da kırmızı protein günü diye ayrılmadığı sürece, kırmızı et,balık,tavuk, hindi dörtlüsünü birbiri yerine kullanabilirsiniz.Dikkat etmeniz gerekenler ise : kırmızı et kesinlikle yağsız olmalı, kıymayı bile bonfileden çektiriyorum ben, tavuk tabiki de organik olmalı, balık ise mevsimine göre uygun deniz balığı olmalı (somon yasak!) Protein günlerinde:

 

  • Sakız, her türlü yeşillik, limon yasak!
  • Et-balık-tavuk miktarları genelde 150 gram .Yani dukan diyetindeki gibi sınırsız protein alımı yok!!!
  • Demet Akalın’ın protein günü için özel diş macununu görünce protein günleri diş fırçalamayı es geçiyorum ben, bir gün fırçalamadım diye çürüyecek değiller ya:)
  • Kahve günde sadece bir kez içilmeli, ara öğün yerine laktoksuz sütle yapılmış latte tercih edilebilir (süt miktarı çok az olacak, kahve fincanı kadar kullanıyorum, birazcık da sulandırdı mı tamamdır )
  • Listelerde olmayan protein günü alternatifi:
  • sabah:3 yumurta beyazından omlet, ara:sade kahve, öğle:dana ızgara ciğer, ara:3 yk light keten tohumlu yoğurt(keten tohumu çay kaşığının ucu kadar ilave edilecek)  akşam:ızgara yağsız lokum et (150 gr)
  • Protein günü sonrası Şeyda Coşkun’dan alternatif menü:

sabah:ananas, çilek ve kivi den oluşan mini bir meyve salatası (protein sonrası bağırsaklar çalışsın) ara:sade kahve;  öğle: lor peynirli salata (domates,maydonoz,salatalık,yeşil biber)  ara:yeşilçay&hibiskus, akşam:ton balıklı salata ( ıspanak, light ton balığı)

 

VERİLECEK KİLOSU AZ KALANLAR ,SON DİRENEN KİLOLARINI VERMEK İÇİN NE YAPMALI?DETOKS MİKTARINI ARTIRMAK ÇÖZÜM MÜ?

 İlk olarak vücudunuzu çözmelisiniz, hangi detoks iyi geliyor, eğer şifre protein ise protein ağırlıklı beslenip uzun kardio yapılmalıdır .(1.5 saatlik yürüyüş )