İzmir’den herkese merhaba :) Ben burda kumruları götürürken bir kaç gün içinde benimde yapmayı planladığım süt-muz detoksunu sizle paylaşayım dedim. Öncelikle bu daha öncede listelerde yayınlanan muz-süt detoksu. Tek farkı sütün soya light süt olması ve bana -1200 kaybettirmesi :D Süt-muz detoksunda en çok verdiğim -400 gram dı ve kullandığım laktozsuz süttü, geçenlerde Afyon’da soya sütüyle deneyeyim dedim ve -1200 gittiğini görünce gözlerim ışıldadı resmen. Kardeşim de ben de muz-süt işe yaramıyor düşüncesiyle yapmamıştı ama tartıdaki rakamı görünce onun gözlerinden de pişmanlığı okunuyordu.
Gelelim detoksun ayrıntılarına:
sabah: 1 muz , 1 bardak süt
ara: 1 muz
öğle:1 muz, 1 bardak süt
ara: 1 bardak sütle yapılmış latte
akşam: 1 muz, 1 bardak süt
ara: 1 muz

Not: Öncelikle muzlar minik, küçük ve yeşil olmalı, süt kesinlikle soya light süt olmalı. Muzlarınız büyükse yarıya bölerek kullanabilirsiniz.Günlük süt miktarı 1 lt yi kesinlikle aşmamalı. Son iki ara öğünü dilerseniz yer değiştirebilirsiniz.Süte zencefil,zerdeçal,tarçın,muskat katmanız önerilir.

image

Ben sütü tek içemediğim için muzla birlikte blenderdan geçirerek tüketiyorum, hatta 2-3 buz atıyorum, bu sıcak günlerde çok iyi gidiyor. Eğer siz de laktozsuz sütle bu detoksdan sonuç alamadıysanız bir de böyle deneyin ;) Soya light sütünü de migros, macro center ve beğendikten bulabilirsiniz :) Detoksu yaparsanız sonuçları bildirmeyi unutmayın ;)