Yoğun geçen bir günün ardından herkese yorgun bir merhaba… Tam 8 saat dersim vardı ve ben sekiz saat boyunca farklı sınıflarda aynı şeyleri anlatıp durdum, son derste bana da geliyorlardı ki dedim kızım toparlan , öğretmensin sen öğrenci değil… Halbuki çok özlemiştim o sıralara oturup ders dinlemeyi arada ders kaynatmayı, aman öğretmen kendi halinde tıkırdasın deyip , rüyalar alemine dalmayı… 

images (3)

 

Bugünde okulda tam bir börek çörek partisi vardı ki sormayın , sabah gelen sıcacık mis kokulu simitler, el açması börekler masanın üstünde “YE beni YE beni” diye çığırışıyorlardı…Zaten matematik öğretmeniyim, sürekli soru çözdüğümden beynimin enerjiye ihtiyacı var , tenefüste karşımda onlar öyle durdukça boş karbonhidrat yığınından uzak durmak için elimden geleni yaptım ve zafer benim oldu .

Birde birine söz veriyorsanız ve onun arkanızda olduğunu hissediyorsanız daha kolay yürüyor bu diyet işleri . Hani kendinizi geçip karşınızdaki kişiye karşı sorumluluğunuz var ya kesinlikle o daha etkili oluyor iştah kontrolünde.
Bu arada yorgunum dediysem sporu da atlamadım, dışarıda hava kötüydü ama benim için evde de leslie 4 mil fast vardı :)

Gelelim gün içinde yaptıklarıma :

sabah 6.00 uyanış -limonlu ılık su ve yoga (gördüğünüz üzere çok erken kalksam da 10-15 dakikalık Yogaya hayır demiyorum, kesinlikle beni zihinde tutuyor ;)

kahvaltı (7.15): kabak, ıspanak, limon, yeşil elma yı attım katı meyve sıkacağına, hayat iksiri gibi doya doya içtim. Hafif tatlı sebze ve meyve suyu karışımlarına bayılıyorum :)
öğle (12.30) : 3 yk haşlanmış mercimek ilaveli+ çeyrek avakadolu bol yeşillikli salata
ara: (17.15)  1 avuç kuru üzüm/beyaz leblebi karışımı + şekersiz türk kahvesi

Arkasında Leslie 4 mil fast

akşam: (19.30) 1 avuç büyüklüğünde haşlanmış tavuk gögsü +bol salata

40 dk pilates
ara: (21.15) 1 adet şeftali (tarçınlı)

3 t su ve bitki çayları da tamam . Hadi bu kız kaçar :) yarın ektra nöbetçiyim  bir de , şansım yaver gitsin ve sorunsuz bir nöbet geçireyim diyorum. Herkese iyi geceler, tatlı rüyalar ;)