En sevdiğim gün geldi , yaşasın cumartesiii  diye haykırasım var :)  Her ne kadar yapacak bir sürü işim olsa da hiç kimse sabah mutluluğumu bozamaz. Sabah alarmsız dilediğin saatte uyanmak, yatak keyfi yapmak en önemlisi keyifle, işe yetişme telaşı olmadan sabah kahvaltısı yapmakk :)  Üstelik bu akşam evlilik yıl dönümü kutlamam varsa değmeyin keyfime :)

Aslında pazar günü evlenme yıldönümümüz, ancak pazartesi 6.00 da uyanan biri olarak bu fikre sıcak bakmadım. Gece geç geleceksin, kafan zaten duman olacak, ertesi gün de 3-4 saatlik bir uykuyla işe gideceksin, hiç bana göre değil :) Bu yüzden bir gün öne aldık biz kutlamayı :)
Sabah geç kalkmama rağmen yürüyüşü gene aksatmadım, kahvaltı yaptıktan sonra akşam alınacak ektra kalorilere karşı 8 km yürüdüm :)  Aslında şeker hastalığınız yoksa aç karna yapılan yürüyüş en iyisidir diyeceğim ama eğer geç saatte uyanıyorsanız aç karna yürüyüş demek vücudu açlık krizine sokmak demektir. Düşünsenize yürüyüşe 10.00 çıktığınızı ve bir saat yürüyüş yaptığınızı varsayalım, eve gel, kahvatıyı hazırla vs… siz en iyi ihtimalle 11.30 da kahvaltı yapacaksınız ki çok acıktığınızdan muhtemelen fazlaca yiyeceksiniz.
Hani uzmanlar diyor, şu saatte yiyin, şunu yapın, şu saatte yürüyün vs. diye. Eğer yaşam tarzınız buna uygun değilse hiç uğraşmayın böyle şeylerle çünkü sürdürebilirlik kısmı yüzde sıfır. Misal benim eşim ortalama akşam 8-9 da gelen biri, tüm gün işte olan birine sen akşam bir saat yürüyüş yap diyebilir misiniz? Ya da akşam yemeğini 18.00 de bitireksin diye şart koşmanız en fazla bir hafta uygulanır, sonraki hafta herkes eski düzenine devam eder. Gün içinde çok yoğun çalışıyorsanız uzmanlar 10.000 adım öneriyorlar, geç eve geliyorsanız akşam yemeğini salatalarla atlatırsanız da emin olun kilo veriliyor. Yeterki siz onların dediğini birebir uygulamak yerine kendi hayatınızda kendi düzenlemenizi yaparak uygulamaya koyun.  Gerisi zaten kendiliğinden gelir.

Bugün akşam dışarıda yiyeceğimden sabah ve öğle protein ağırlıklı beslenmem gerektiğini öğrendim Nuray Hanım’dan.

sabah: lor+domates+maydonoz+biber karışımını wasaya sürüp yedim. Omlette hazırlayabilirsiniz siz, ben yumurta yemiyorum.
öğle: tavuk haşlama+ cacık
akşam: maydonozlu ton balıklı salata

Şimdi siz diyeceksiniz eee sen yemeğe gidiyordun bir de akşam yemeğimi yedin diyerek :) Sanırım yemekte her şeye saldırmamak amacıyla hafif bir akşam öğünü yapmam istendi, zaten o 80 gr tonbalıklı ve maydonozlu salata küçük bir kaseyi aşmıyor bile :)

Yemekte yediklerime gelince : Mantar sote, patlıcan ezme, haydari, humus hepsinden ikişer tatlı kaşığı aldım. Ana yemekte tavuk şiş+ bol salata + 1 çatalda özbek pilavının tadına baktım :) yemek esnasında bir kadeh şarap içtim ve tatlı yerine meyve tabağından tırtıklayarak günü bitirdim :)

Mekan olarak The Doppi’yi tercih ettik biz, Ankaradaysanız gidilebilecek güzel mekanlardan biri, servis, hizmet, yemekler , ilgi süper, değişik özbek tatları da var, Fix menüler de mevcut. Aslında fasıl diye gitmiştik biz, ki eşim fasıla bayılır ama sağolsun kalabalık gelen bir kadın arkadaş gurubu sayesinde fasıl ile başladık ve onların “Ankara’nın Bağları’nı” oynayışlarını izlerken günü sonlandırdık :)  Keyifli ve eğlenceli bir geceydi yinede :)