Mutlu pazarlar, dünün keyifli yorgunluğunu atabilmek için son gün :)  Yarın gene koşuşturmalı bir hafta başlıyor:)
Sabah kalktığımda dün geceden gelen artıları görsem de düne değerdi diyorum. Eee normalde 21.00 de ara öğününü yapıp bitiren metabolizmaya sen gece yemek yediriyorsun +500 ü görecek kadar sapıtması doğal diyorum, nasıl olsa atarım onu ben bugün ;)
Sabah aslında öğlen 12.00 de kalktım :)  Birazcık vücudumu temizlemek için sabah yeşil sebzelerden oluşan bir sebze suyu yapayım dedim, böyle yaptığımda en azından vücudumun psikolojik olarak temizlendiğini hissediyorum;) Aslında pazar pazar o bir bardak sebze suyunu hazırlamak için tüm katı meyve sıkacağını yıkamak fikri çok cazip gelmese de gene de planından sapma dedim kendime:)

Her gün yazmıyorum ama kalkar kalkmaz ılık limonlu 500 ml suyu hüpletiyorum ben ;) Arkasından hemen yoga , hem vücuda hem ruha iyi geliyor.
Size tavsiyem eşinizin olmadığı bir oda da yoga yapmanız, zira gelip, sizi garip hareketler yaparken görüp, esprileriyle yoganızı maffedebilir :) Hyr zaten yoga da bazı hareketler aşırı konsantrasyon istiyor, dışardan gelen ektra müdahaleyle kendimi yerde bulmam bir oluyor :) Neyse bugün dışardan gelen tüm müdahaleye rağmen yılmadan gene de yogamı yaptım ;)

Aslında eşim sabah bruncha gidelim dedi ama peynir,zeytin, yumurta, reçel vs yemeyen biri olarak benim brunchtan anlayışım tamamen börek,gözleme,poğaça, pasta, nutella gibi şeyler olduğu için dedim hiç gerek yok, ben paşa paşa sebze suyumu içeyim sen de dilediğince kahvaltını yap ;)

Eskiden olsa ben dün gece diyetimi bozmuş olurdum ki bugün bruncha giderek istediğimi yerdim akşama kadar, sonuçta beyinde nasıl olsa pazartesi diyete başlarsın mantığı var bende .Sonuç mu, emin olun pazartesi +2-3 kiloyu görmem garanti. Aman canım sen de 2 günde +2 kilomu alınır demeyin. Hayatı boyunca diyet yapmış , şok diyetlere bel bağlamış çoğu insanda durum bu… Gelen maillerin çoğu yeme krizleri üstüne, eskiden kendimi yanlız sanırdım ki çoğu insan da bu yeme krizleri var. Ama emin olun ki şu son 6 günde hiç yeme krizi gelmedi, tatlıyı aramadım bile… Eee bu da Nuray Hanım’ın başarısı diyorum. Karşılıksız yapıyor bu desteği, umarım beni bırakmaz diyorum , en azından bir süre :)

İşte bugün ise dünü dengelemek için ektra çaba gösteriyorum bu benim bu konuda yol aldığımı gösterir di mi:) Bu kız yazıyı yazdıktan sonra yürüyüşe gidecek çok uzatmadan yediklerime geleyim diyorum :

Sabah aslında öğle (12.00) : 2 avuç ıspanak, 1 avuç marul, 1 salatalık, bir baş parmak kalınlığında zencefil, yarım limon, 1 yeşil elma, 1 kabak . Hepsini katı meyve sıkacağından geçirip koca bir bardağı hüplettim ;)
ara: şekersiz türk kahvesi+ 2 kuru kayısı
ara: 100 gr yoğurt + muz+ tarçın
akşam: karnıyarık +cacık

Havaların bir yağmurlu bir güneşli olduğu bu günlerde sofranızdan zencefili eksik etmeyin derim .Akşamki karnıyarık ise sormanıza bile gerek yok, tabiki de kızartmadan yapıldı , alacalı soyun, fırçayla çok az yağlayıp atın fırına, hafif yumuşadıktan sonra iç harcını döküp tencerede normal karnıyarık gibi pişiriyorum. Emin olun lezzetinden bir şey kaybetmiyor ama sağlığım adına bana bir sürü şey kazandırdığı kesin. Hadi bu kız kaçar, en az bir saat yürüyüşü ve 40 dk pilatesi var daha :D Hepinize sevdiklerinizle geçirebileceğiniz mutlu pazarlar diliyorum :)