Herkese mutlu, neşeli, huzurlu, sağlıklı bayramlar :))  Burdan beni okuyan tüm herkesin mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Eskiden bayram deyince yeni alınan bayrama giyilmek için saklanan kıyafetler , öncesinde komşularla birlikte doldurulan dolmalar , ailenin en büyüğünde yapılan sabah kahvaltıları aklıma gelirdi. Kendi memleketim Afyon gibi küçük bir şehir olduğu için bu geleneklerin çoğunu sürdürebiliyoruz , ama git gide dejenarasyona uğradığımızda bir gerçek. Şimdi bayram deyince herkesin aklına tatile gitmek geliyor malesef, ünlülerimiz yurtdışına , bir çoğumuzda fırsat bu fırsat deyip tatil yörelerine akın ediyoruz. Hayatın yoğun temposunda kendimizi kaptırdığımız için tatile gitmek konusunda belki haklı sebeplerimiz var ama o görüşülmeyen kuzenlerle uzun uzadıya sohbet etmenin, aile büyüklerini ziyaret etmenin , mide fesatı geçirecekken sırf yaşlı teyzeyi kırmamak için onun tatlısının da tadına bakmanın ve yüzündeki mutluluğu görmenin keyfini hiç bir tatil veremez diye düşünüyorum :) Bu bayramda her ne kadar eşim “tatile gitsek ya” dese de gene memleket yollarına düştük bugün:) Bayramın ilk günü olduğu için yollar da gayet boştu şansımıza; zaten gideceğimiz 3 saatlik bir yerdi ;)
Bayram deyince herkesin aklına eminim börekler, tatlılar, sarmalar, çikolatalar geliyor ve genel düşünce de sene de iki defa yiyoruz canım onun da keyfini çıkaralım şeklindeydi :) Çıkaralım çıkaralım da vücudumuzu yormadan sonrasında pişmanlık duymadan tadına varalım bunların diyorum ben. Tatlıya acayip düşkün olan genelde bayramlarda istediği kadar çikolata , tatlı yiyip sonrasında da kilo alarak dönen ben  bu sefer kendime söz vermiştim. Üstelik Nuray Hanım’ da dikkatli ol, 10 gündür uğraştığın emeklerin hepsini 3 günde harcama diyerek beni uyarmıştı. Hayır demeyi öğrenmelisin kendin için , fit bir vücut için deyip beni acayip gaza getirdi :) Haklıydı bir tane baklavanın da tadı aynı bir tepsi baklavanın da tadı aynıydı :) O yüzden kontrol dedim hep kendime, yanıma muz almamı tavsiye etti, çünkü genelde bayramlarda geç kahvaltı yapılır öğlen yemeği atlanılır akşam yemek yenirdi bizde. Öğlende her yer de ikram edilen tatlı ve dolmalar :) Şu on üç gün boyunca  canım eskisi kadar tatlı da istemiyordu , sanırım bu sefer ben bu işi çözeceğim :)
Bugün sabah sebze meyve suyuyla açtım günü, instagramda beni takip ediyorsanız (sweatfebruary) arada paylaştığım resimleri de görebilirsiniz :)Aslında sabah Nuray Hanım’a göre zayıf bir kahvaltıydı ki ne zaman bunu dese ben acıkıyorum :D Öğle yemeğini iple çektim diyebilirim ;)

sabah: yarım mor lahana+ 1 havuç+ 1 baş taze zencefil + 1 yeşil elma + 1 portakal
Hepsini katı meyve sıkacağından geçirip içtim, taze zencefil soğuk algınlığına karşı birebir bu arada.
öğle: bol salata + hindi ızgara
ara: fit kek ( Seçil Kenarın şekersiz cevizli elmalı muffinlerinden yaptım : 1 su bardağı tam buğday unu, 2 orta boy küp küp kesilmiş elma + 2 çk tarçın +1 yumurta + 4 yk yoğurt , yarım paket kabartma tozu ve yarım paket vanilin, hepsini karıştırıp, küçük kaplara bölüp 180 derece 30 dk pişirin diyor, ama daha geç pişiyor, yaparsanız, içinin pişip pişmeme durumunu kontrol edin diyorum , daha geç pişti çünkü ben de, toplamda 6 tane çıktı benden )
akşam : 1 kase çorba + bol salata+ 2 çatal kırmızı et aldım . ( Davetteydim , aslında et de yememem gerekiyordu ama 2 çatal ayıp olmasın diye aldım )

Sabah yola çıkmadan leslie 4 mil fast ve pilates  yapıldı, bayramda da leslie 3 mil olsa bile yapmayı düşünüyorum.

Herkese şeker tadında ama şekersiz bir bayram diliyorum :D