Bayramın üçüncü gününden herkese merhaba :) Hadi bakalım, itiraf edin, bayramda diyeti bozup abartıp yiyenlerden misiniz yoksa kontrolü elden bırakmayanlardan mısınız ? Ben bu bayrama kadar hep 1. kısımdaydım, abartıp yiyenlerdendim ama bu bayram noldu bana şaşırıyorum :) Kontrolü elden bırakmıyorum ki bunun için kendimi kasmıyorum. Garip bir şekilde kendiliğinden oluyor, sanırım işin sırrı kan şekeri düzeyini ayarlamakta. Yoksa benim gibi kilo kilo baklavayı eskiden bıkmadan yiyebilen bir insanın yarım baklava ile bayramı atlatması hayra alamet değil :) Tabi Nuray Hanım’ın da desteği büyük, o öğretiyor bana her şeyi. Bu zamana kadar doğru sandığım yanlışları düzeltiyor , sağlıklı beslenmeye dair çok şey öğreniyorum ondan :) Siz de şok diyetler yapıp hala düzeni otutturamadıysanız yardım isteyin, çok istediğiniz halde başaramamışsanız ; arkadaşınızdan doktorunuzdan bir bilenden, işin uzmanından yardım isteyin. Sayısız diyet geçmişi olan biri olarak şok diyetlerden KAÇININ diyorum ve asla yılmadan yolunuza devam edin. Belki o diyetisyenle yıldızınız uyuşmamıştır , pes etmeyin, hedefinize ulaşana kadar devam edin :)
Bu arada sözde bugün biz evde keyif yapacaktık ama annemin ısrarları sayesinde ziyaretlere devam ettik, dün demiştim bugün daha dikkatli gideceğim diye , kendime verdiğim sözü tuttum :)

sabah: 2 wasa+avakado/domates karışımı+ 2 hindi füme+yeşillik +yeşil çay
ara: 4 adet etli yaprak sarma + şekersiz türk kahvesi
ara: maden suyu 1.5 bardak +papatya çayı
ara: laktozsuz sütlü nescafe + yarım muz
akşam: 3 yk et kavurma, bol salata

Malum bayramda öğle yemeği yenmiyor, aralarla dengeliyoruz işte ;) Kurbanı kestik ama kurban etini yemek bugün nasip oldu, iyice dinlenmiş oldu et tabiki, gerçi anneme dün pişir de bir et kokusu ile dolsun şu ev diye sitem ettiğim de doğru :) Bu arada avakado/domates karışımını şiddetle herkese öneriyorum, wasanın üstüne sürüp yemesi süper oluyor. Bir avakado + 1 domates + birazcık himalaya tuzunu blenderdan geçirin,  ister benim gibi kahvaltıda ister salata sosu olarak tüketin. Tabiki avakadonun yararları çok ama kaloriside yüksek, hatırlatmakta fayda var. Hadi bu kız leslie 4 mil fast e kaçar ;) Yoga sabah vardı ama pilates yapar mıyım şüpheliyim , gece de karışık bitki çayıyla kapatırım günü :)Mutlu Bayramlar :)