Bayramın son günü… Ne yani bu kadar hızlı mı geçti …. yarın iş başı mı … annemden ayrılıyorum , ühüü diye ağlayasım var yeminle. 

Heleki bugün sabah gitmeden hamam sefası yapayım diye sabahın 6 sında gözlerimi açtım , uyanma kısmı resmen çin işkencesiydi benim için.Tamam iş zamanı eyvallah da , bayram tatilinde sabahın 6 sında uyanmak zor zanaat. Eşim deli misin sen yat uyu dese de her zaman aklına koyduğunu yapan ben , annemleri de uyandırıp düştük yollara. Ee hamamda göbek taşına uzanıp masaj yaptırınca iyi ki gelmişim be diye keyiflenmesi de  güzel olmuyor değil hani :) Keseden dolayı kızım tenin açıldı vallahi diyen annem de cabası işin :) Afyon’ a gelip bayramda olsa hamama gitmeden gitmem abi diyenlerdenim ben, yolunuz düşerse ömer-gecek-gazlıgöl , biraz lüx olsun derseniz : ikbal- korel – güral gibi termal otellere uğramadan gitmeyin sakın buradan. Yiyecek kısmına hiç girmiyorum, her tadı tadacam derseniz kilo alıp dönerseniz buradan , benden söylemesi .
Bugün bayramın son günü, bende de sapıtmalar olmadı değil hani…Sağolsun dün gece 23.00 de burnumun dibine en sevdiğim pestil koyan annem, ye kızım ya bundan da bişi olmaz diye sözde beni teselli etti. Kendimce baya cebelleştim, ye -yeme- ye ya boşver – hyr yeme düşüncelerinden sonra gece gece bu yapılır mı ya diyerek kalktım uyudum :) Dün gece yememiştim ama sabah affetmezdim pestili, üç yuvarlak dilim attım ağzıma hamama gitmeden önce, nasıl olsa orda yüzerek yakmışımdır diye düşünüyorum. Gel gelelim diğer öğünlere:

sabah: 3 ince dilim sucuk + 2 wasa + 2hindi füme +domates +salatalık

ara: 1 avuç nohut/üzüm/badem karışımı

ara:protein bar
ara: maden suyu + çikolatalı wasa
ara: çikolatalı wasa
akşam: muzlu – hurmalı smoothie

Sözde bundan sonra birşey yemeyecektim ama 2 köfte yedim ve eşimin salatasından tırtıkladım. Gördüğünüz üzere öğünleri geçiştirirseniz benim gibi sapıtırsınız, allahtan wasalar yanımdaydı. Şimdi hadi wasanın birini yedin , biri dediğimde paket, yani 2 bar, neden 2. ye bulaştın diyebilirsiniz. Ankara’ya geri döndükten sonra direk kayınvaldemlere geçiş yaptık, orda da eti sevmediğim için yiyemediğimden tabiri caise aç kaldım. Sağolsun kayınvaldem de önüme livanın özel çikolatalarını koydu, ye kızım , sen seversin diye… Büyük bir karar aşamasından sonra yemeyip arabaya inip wasaya sarıldım. Eskiden olsa 15 tane falan rahat yerdim o çikolatalardan, yani anlayacağınız zor bir durumdu benim için. Bu arada çikolatalı wasa tam not aldı benden, krem peynirlisinden bile güzel diyebilirim.

Neşesiyle tatlısıyla geldik bir bayramın sonuna daha, bayramda çok yediyseniz de nolur, şok diyetlere sarılmayın, vücudunuzu aç bırakmayın ,  güvendiğiniz uzmanların uyarılarını dinleyin yeter ;) Benim yarın tartı günüm, bakalım bayramı güzel geçirmiş miyim asıl o zaman anlaşılacak. Yarın iş başı , eve geldikten sonra azimle 50 dk yürüyüşünü de yapan bu kız artık uyusun, yoksa sabaha gözlerini açamayacak , herkese iyigeceler :)