Uyumak istiyorum diye haykıra haykıra, alarmı 5 dk nolur ya diye erteleye erteleye uyandım bugün. Yoga yapmak hak getire, güç bela yetiştim servise diyebilirim. 

images (4)

 

Devletimiz sağolsun bayram nedeniyle kesmiş ek derslerimizi, heybeye çalışıyoruz anlayacağınız bu hafta üç gün :) Gerçi yarınım boş ama olsun , bayram sonu yorgun argın okula gitmek kolay değil… Bu arada herkeste bir telaş, bir telaş, kilo almışım, ne yapsam diyerek , bense gayet mutlu zafer yolunda emin adımlarla yürüyorum. Geçen haftadan bu yana-1.7 gitmiş , evet doğru yolu buldun diyorum sonunda kendime. Çünkü ben kim bayramda kilo vermek kimdi eskiden. Ama Nuray Hanım’ın sayesinde oldu her şey, isteyince oluyormuş gerçekten. İkizim bile yuhh, öyle yemeye kilo mu verdin dedi çünkü, hani buraya yazdıklarımdan eksik bir şey yemiyorum , emin olabilirsiniz, yazdıklarımdan bazen fazlasını yediğimde olmuyor değil hani :)
Bayrama girmeden de bana direnen bir rakam vardı onuda kırmışım üç günde, anlayacağınız değme keyfime :)

Bayramdan sonra detoks arayışına girenler bikiniprojesinin detoks isimli yazısını mutlaka okumalı, googledan aratın direk karşınıza çıkar zati. Bikinim gene harika bir yazı yazmış gene ;) Zamanında ahh ahh bende çok yaptım o muz-sütleri, karabuğday elmaları da, verilen kiloyu koruyamadıktan sonra hepsi fasa füso. Vücuduna yaptığın zararla kalıyorsun işte… Kilosunu koruyanlarda ya az yiyor spor yapıyor, haftada bir-iki detokslara devam ediyor ya da bildiğin aç kalıyor. O detokslardan sonra benim bugün yediğimi ye, kiloyu korumak dursun ektra +800/900 garanti diyorum. Ben elimden geldiğince uyarıyorum, okuyun eski postları, zaten okuyorsunuz da, boşuna değil o -10 vermeler +13 olarak geri almalar. Karar ve seçim sizin. Hızlı kilo vermenin ihtişamına kapılsanızda vallahi koruyamadıktan sonra boooşşşş!!!!

Sabah yetişeceğim diye o koşuşturmacanın içinde hindi fümeli tostu yapmayı ihmal etmedim, serviste de afiyetle yedim, yanına yeşil çay olsa süper olurdu ama uyku tatlı geldi bugün, asıl ben saatler alınınca göreyim kendimi diyorum ya hadi hayırlısı :)

6.45 organik elma sirkeli, limonlu ılık su (başucunuza koyarsanız sabah uyanır uyanmaz içmesi kolay oluyor)

sabah: hindi fümeli tost
ara: yeşil çay + yarım keçi boynuzu
ara: şekersiz türk kahvesi
öğle: karabuğdaylı pancarlı, bol maydonoz, dereotlu salata
ara: badem sütüyle yapılmış latte + 1 yk kuru yaban mersini+ 4 badem
akşam: 3 köfte+ 3 yk yoğurt

Akşam kırmızı et olmadı da yarından itibaren tam düzene girerim, gerçi kurbanda bir kerecik yedim kırmızı et :)Bu arada sporsuz asla diyenlerdenim: 50 dk yürüyüş ve 40 dk karın çalışması da bugünün bonusları :)