Şu boş günümde dinlenmek varken neden kendimi yormak için ektra çaba harcıyorum hala çözemedim. Yahuu evinde otur keyif yap di mi, yok illa yapılacak bir iş çıkarıyorum kendime :) Üstelik normal çalıştığım günlerden de daha fazla yorulmam çabası :) Eve geldiğimde kendimce böyle söylenedurayım da ne farkeder :) Huylu huyundan vazgeçmez diyorum, şimdiden önümüzdeki perşembe nereye gideyim planları yapmaya başladım bile :D Neyse dinlensek de ömür geçiyor dinlenmesek de, neşemiz yerinde olsun yeter diyorum.

Tüm gün deli gibi dolaşmanın verdiği tatlı yorgunlukla baya yürümüşümdür bugün :) Düzgün çalışan bir adımsayar alsam süper olacak aslında… En azından kaç adım yaptım o belli olur :)Dur, hafta sonu Decatlona uğrayayım ben en iyisi :) Şu kalori hesaplamaları yapan saatlere de göz atsam süper olacak.
Bu arada bugün kızılayı gönlümce gezdim. Çok uzun süredir hiç gitmiyordum, eskiden öğrenciyken bir gün gitmemezlik yapmazdık, ahhh , ah…. Çok değişik yerler açılmış, hatta eşim bile dedi, bir haftasonu beraber gidelim diye :) Sözde oolong ve kırmızı çay alacaktım ama oolong içeren karışık bitki çayıyla geri döndüm. Döndüm dönmesine de satan adamın öve öve bitiremediği oolong çayını Nuray Hanım’ a çayı sorduğumda içindekiler kısmına baktığında kullanma , git geri ver dedi . Zaten içinde sinemakinden dolayı benden düşük bir puan almıştı ama o kadar övüldü ki çay, bi sorayım belki gerçekten işe yarıyordur dedim ama SONUÇ :FOSSS  Zaten değiştirmek şartıyla almıştım ama siz de böyle durumlarda Hemen kanmayın . Hiçbir çayın yağları yok ettiği , hiç bir ilacın yan etkisiz zayıflattığı görülmemiş ki. Keşke şu zayıflama olayına yan etkisiz, bıçaksız, kalıcı olarak çözüm bulsalar… Ama yok işte , işin özü düzenli beslenme ve spordan geçiyor. 

indir (7)

Tüm gün dışarıda olduğumdan öğle yemeği saatim birazcık kaydı, amanın o nasıl acıkmadır ya… Yeminle her şeyi yiyebilirdim o an, işte öyle bir anda yanınızda sizi caydıracak” Aman canım salata da ne, bir salataya o kadar para verilir mi, gel pizza yiyelim ” diye caydıracak bir arkadaşınız varsa YANDINIZ :) Neyseki arkadaşlarımda olsa HAYIR demeyi öğrendiğim için artık eskisi kadar sorun yaşamıyorum bu konuda , eskiden olsa almıştım soluğu pizzacı ya da burger da… ama akıllandım artık :D

O kadar dışarı da yürüsem de spor niyetine geçmez deyip, 3 mil fast yaptım evde ;) Şimdi de pilates zamanı ama bugün strech günü :D Rahatım yani :)

indir (8)

Gün içinde yediklerim:

sabah: hindi fümeli tost +yeşillik +yeşil çay
öğle: tavuklu salata + 1 dilim tam buğday ekmeği
ara: bademsütlü latte + 1 yk kuru yaban mersini
akşam: palamut + bol salata

Kızım hindi fümeli tosttan bıkmadın mı diyenler için biliyorsunuz sabah lor , yumurta gibi protein kaynaklarını yiyemiyorum ben :) ee yulaf+meyve de acıktırıyor, o yüzden hindi fümeyle aşk yaşıyorum bu aralar ;)

Saat geç olsa da benim için Pilates zamanı , öncesinde sabah yapamadığım yogayı yapsam süper olacak, İYİ GECELER…

 

images (5)