Şu cumartesiler hiç bitmese… Haftasonunu bu kadar çabuk ilerlememeli… Hele bu güzelim cumartesi günü hiç bitmemeli :)

Boş günlerinde ya temizlik yapıp yorulan ya da dışarlarda gezmekten yorulan ben bu cumartesi günü evde kendimce geçirmeye karar verdim :) Her ne kadar hareketli yapıma uymasa da arada bir gerekiyor böyle şeyler ama yarınki gezme planım şimdiden hazır :D Hani bazı insanlara ev kuşu deriz, böyle evde durmaktan ektra keyif alırlar , dışarı çıkmaktan hoşlanmazlar, hele dışarısı için süslenip püslenmek onlara zul gelir :) Bugün ev kuşu olayım dedim ama ne yalan söyleyeyim sıkılmadım desem yalan olur, yani bana göre değil :) Kendimi oyalayabilmek için çok şey yaptım ama ıı ıııhhh… Hiç bir şey dışarısının keyfini vermiyor. Dinlendim mi tabiki evet ama şu an üzerimde ektra miskinlik var gibi hissediyorum, neyse yarınki koşuşturma elbet beni kendime getirir ;)
Bu arada siz hala diyete başlamadıysanız , şok diyetlerle vücudunuzda yo-yo etkisi yapıyorsanız artık bir karar verseniz iyi olacak… Hadi gelin şu pazar günü güzel bir sağlıklı yiyeceklerden oluşan bir alışveriş yapın ve pazartesi sizde sağlıklı yaşamın kapılarını kendinize açın. Erteleye, erteleye nereye kadar… Bende çok isterdim yiyip yiyip kilo almayan insanlardan olmak ama metabolizma bu , kabullenmek gerekiyor. İnanın televizyonda ya da dergilerde gördüğünüz ne kadar güzel fiziği var dediğiniz hatunların hepsi sağlıklı beslenip, bol bol spor yapıyorlar… Bu işin temel kuralı bu ;)

images (13)
Haftasonları gelince öğün saatleri şaşıyor, aman haa öğün atlamayalım , çok geç kalkıyorsanızda 2 ana öğün 2 ara öğün olacak şekilde dengeyi kurabilirsiniz. Ben genelde hafta içi rutinime uyamasam da çok geç kalkma taraftarı değilim. Hafta sonu uyku saatlerini bozarsam o hafta sabah uyanmak iyice işkence gibi geliyor bana ;)

Bu arada bugün sabah enfes bir şey yedim, domatesli-avakado. Henüz hiç denemediyseniz , mutlaka tatmanız gerekir diyorum, hem vücut için çok yararlı, hem de doğru besinlerle kombin yaparsanız, tadı harika… Gerçi Şeyda’nın detokslarını yaparken ilk avakado yediğim günü hatırladım. Aman allahım bu ne böyle demiştim: sert, tadı tuzu olmayan iğrenç bir şeydi… Eee, küçüklüğümüzde avakado yiyerek büyümedik ya , öğrenecektik elbette :) Hiç denememiş olanlar için söylüyorum: avakadonun yenmesi için iyice yumuşaması gerekiyor ,ben genelde sert alıp , 2-3 gün oda sıcaklığında kırmızı elma ile bekletiyorum, zaten elinizle bastırdığınızda yumuşadığını hemen anlıyorsunuz :) Tadı güzel ama kalorisi de bol, ben yarısıyla yetindim bugün :D

sabah: domatesli avakado + 2 wasa ( yarım avakado+ sarımsak+domatesi  rondodan geçirip wasaya sürüp yedim)
ara: şekersiz türk kahvesi
öğle:hindi ızgara + salata
ara:3 yk yoğurt + rendelenmiş kırmızı elma + 2 yk müsli + tarçın
akşam: haşlanmış brokoli + 2 köz kırmızı biber + 2 köz patlıcan + sarımsaklı yoğurt

Cumartesi günü için harika bir menüydü, hele ikindi aralarının daha çok olması benim kaçamak yapmamı çok engelliyor , tartı kısmını nasıl etkilediğini hep beraber pazartesi günü göreceğiz ;) Şimdiden mutlu pazarlar ;)