Bugün tam olarak 31+0 ım, yani resmi olarak 32. haftaya giriş yaptım:) Bu hafta pazartesi doktorumuza görünüp rapor istedik, sonra ver elini memleket:) Sanırım karnımda Toprak’la son kez gelişim memlekete, herhalde bir dahaki gelişimde kucağımda olur diye düşünüyorum:) Hamileliğim ilerlediği için bana prensesler gibi bakıyorlar burda. Sürekli etrafımda dönen, canın ne istiyorsa hemen alayım diyen babam, ne çekiyor canın hemen pişireyim diyen canım annem:)Komşumuz bile uzun süredir yememiştir, canın çeker senin diye buraya özgü hamursuz denilen bir çeşit ekmek yapıp getirmiş:) Şımarmadım desem yalan olur:D

Ehh, eşiminde hakkını yemeyeyim, göbeğim büyüdüğümden beri çok yardımcı oluyor ama anne evi bir başka tabiki:D

Evdeki tartıya göre kilo almamıştım bu ay ama doktorda +1.5 kilo almış olarak çıktım, toplamda 8 kilo almış durumdayım şu an.Doktorum gayet normal olduğunu söyledi bakalım ilerleyen haftalarda neler olacak. Burda keyfim rahat, bi dönüm bostan yan gel yat osman modunda , yiyip içip yatıyorum, bunların tartıya yansıması neler olacak ilerleyen günlerde göreceğiz. Sözde sabahları babamla yürüyüş yaparım diyordum ama hava koşulları sağolsun, buna pek müsade etmedi, evde yaptığım basit hamile cardiyosu ve egzersizleriyle devam ediyorum.

Hamileliğim boyunca yaptığım basit cardio  videosu :

https://www.youtube.com/watch?v=pH6IrhTjdR0

3. trimester egzersizleri ise:

https://www.youtube.com/watch?v=B1hTJuGevcU

Gün içinde fazla hareketli olmadığım için hem bedenen hem de ruhen iyi geliyor bu egzersizler, gerçi annem ve babam garip bakışlarla zarar gelmez dimi çocuğa diye defalarca soruyorlar bana, hala alışamadılar bu duruma:) Riskli gebeliğiniz yoksa doktor kontrolü eşliğinde hamilelikte de egzersizden yanayım her zaman.

Bebiş kalsiyum depolarını iyice sömürdüğü için son zamanlarda özellikle bu haftadan itibaren süt ürünlerine yüklenmeye başladım, süt içmekten tiksinmiş, sabahları kaşarlı tost yemekten gına gelmiş biri olarak bu aralar ayrana sarmış durumdayım:) Havalar soğuk evet ama dolaptan alıp içmesi çok pratik oluyor, günde en az 2 bardak içiyorum. Ana öğünlerde genelde kırmızı et yediğim için de yoğurt kısmını es geçiyorum mecburen:(

Bu hafta düzenli olarak müzik olayına da başladık, daha önceki haftalarda düzensiz olarak dinletiyorduk ama artık her gün en az yarım saat seninle müzik seansımız var:) Bu aralar karışık dinletiyorum ama ilerleyen haftalarda verdiği tepkilere göre favori parçaları olur diye düşünüyorum;)