Zor dostum zor, hamileligin son ayları çok zor?  az kaldı sabret diyorlarda, biliyorum dogumdan sonrası daha zor?  nasılsın diye soranlara artik fix yuvarlanıp gidiyorum cevabı veriyorum. Yürürken göbeğim benden önce hareket ediyor, ders anlatırken  tüm ilgiyi o çekiyor valla? 

Aldığım hızlı kilolar ve havaların soğumasından dolayı yapamadığım yürüyüşler nedeniyle daha bir ağır hissediyorum kendimi… bol bol yürü diyorlar da bu soğukta Sıkıysa sen yürü diyesim  geliyor. Eskiden olsa kat kat giyinip genede yürürDüm ama şimdi nerde…. yerimden zor kalkıyorum valla. Bir de sanki ilk aylardaki gibi bir uyku bastırıyor sabahları sormayın, işe gitmediğim günlerde 11-12 ye kadar uyuyorum. Gece uyuyamadigim uykuları belki de böyle telafi ettiriyor annesine oğlum ?

Bu son haftalarda en buyuk sorunum tuzlu yeme isteği, yemeklere ekstra tuz ilave ediyorum , eşim bile alay ediyor bu duruma…. ben ki önceden tuzsuz yiyen kişi, nasıl bu hale geldim ben de bilmiyorum… ondan sonrası daha da vahim, sürekli şiş ve ödem dolu vücut. Neyseki radikal bir kararla yemeklere tuz koymuyorum artık,  gerci böyle de çok yemek yiyesim gelmiyor , napalım idare edicem bir süre. ..

Ha birde kaşıntı olayı var, ama öyle böyle bi kaşıntı değil,  kanayana kadar kaşımak istiyorsunuz, acıması falan önemli değil,  öyle tatlı tatlı kaşınıyor ki kimseyi dinleyesiniz yok, tek isteğiniz var; oda kaşımak. .. Eşim engellemese her yerimi kanatırdım herhalde… acile gidelim diyor yok, duşa gir diyor yok, içimden bir rahat bıraksana be adam, kaşımak istiyorum sadece diye bağırmak geliyor sadece? tabi zorla duşa giriyorum, 1 saatlik ılık duş sonrası ve üstüne güzel bir uyku çekip sabaha hiç bir şey olmamış gibi uyanıyorum ?

Bu arada doktoruma bu durumu söylediğimde hemen karaciğer enzim testi istedi, bakmayın yani böyle anlattığıma, gebelikte önemli bir durumMuş. Test sonuçlarında bir sıkıntı yok ama benim ara ara neden böyle kaşındığımın bir sebebi de yok… her zaman ki gibi herkes hamilelikten sonra geçer diyor?

Son kontrolümde ilk defa nst ye girdim bir de…acayip değişik bir his, o kalp atışlarını sürekli duymak…  2400 gram, 46 cm olmuşuz ( bi masallah alalım ?) bizimki her zamanki gibi yine yüzünü göstermedi. .. çok merak ediyorum ama içerde sağlıklı olması daha önemli benim için. Kilo konusunda da 11 kiloyu bulduk, sözde memlekette aldığım kilolar gider diyordum ama üstüne her hafta bir kilo alarak devam etti bu durum…  Doktorum üst sınırdasın diye uyardı,  acil önlem planı almak şart… sağlıksız, çocuğa yararı olmayan hiç bişeyi tuketmeyecegim önümüzdeki hafta?