Soğuk, buzlu, bol sisli bir şehir şu aralar  Ankara… Evimin penceresinden yaklaşık bir haftadır beyaz bulutlar eksik olmuyor, ilk başta hoşuma gitse de , bir hafta sürünce bu durum depresyona girmem an meselesiydi?surekli bembeyaz bir goruntu, yeter yav yeter, kar yagsa bundan iyi diyecegim…malum okula da üç gün gidiyorum,  geri kalan günlerde dışarı çık , gez dolaş diyeceksiniz de nerde… yerler kaygan aman düşersin diye eşim acayip evhamlı,  arkadaşlarım azıcık mesafede bile koluma giriyor, kayıp düşmeyeyim diye… Bırakın diyorum yürümeyi biliyorum ben diye ama nafile, benden çok herkes karnimdaki bebeği düşünüyor bu aralar?

Kar yağmadığı için hava da çok kirli, her ne kadar kendimi korumaya çalışsam da bende bu kirlilikten grip olarak nasibimi aldım. İnsan kendine nazar değirir mi yav, oh ne güzel hiç hasta olmadım hamileligimde diyordum ki en ağır griplerden birini geçirdim… üç gün boyunca sürekli yattım, ben ben değildim valla… ilaç kullanmamız yasak biliyorsunuz, toz zencefil,  kara turp , soğan sarımsak falan işe yaramayinca, sebze sularına yöneldim. Azıcık ayağa kaldırdı beni ama tam geçmedi, şöyle bi yolunu bulsa tekrar yatıracak bu grip beni?

Yatmak da hamilelikte zor iş vesselâm, sağa dönsem çocuk tekmeler,  düz sırt üstü yatsam belim ağrır,  sola yat diceksiniz de aylardır öyle yatmaktan solum uyuştu yeminle? yatıp dinlenmek bile zor geliyor insana cidden?

Beslenme kısmı da hastalık yüzünden alt üst oldu, eşim  pişirdi ben yedim ama iştahsızlık diz boyu olduğu için bir kilo vermişim bu hafta, bebişin durumu iyi ama? azıcık bel agrisiyla uğraştıyor annesini o kadar. Hamilelikte egzersiz yapıyorum bel ağrım yok derken dün gece 2 saat boyunca bel ağrısı çektim, yok böyle bir şey yeminle… gene kendi kendime nazar değirdim sanırım ? şu şom ağzımı bir daha açarsam iki olsun…